[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3825)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4757: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3825)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4758: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3825)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4759: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3825)
www.Deproniada.com • Vezi subiect - Sistemul de votare !!!

Sistemul de votare !!!

Reguli forum
1. Puteti comenta (daca doriti) cui si ce nota i-ati dat.
2. Va rugam sa pastrati un comportament decent in ceea ce postati.

Re: Sistemul de votare !!!

Mesajde matbogdan » 29 Apr 2010, 19:04

matbogdan
 
Mesaje: 17
Membru din: 19 Mar 2010, 02:03

Re: Sistemul de votare !!!

Mesajde farmfly » 29 Apr 2010, 20:13

Sistemul de vot : inca o idee democratica bine intentionata dar care ofera prea multa libertate si deci e imediat calcata in picioare! Probabil ca santem prea de curand dati jos din copacul comunist ... mai sant destui blocati in logica de tranzitie : smecher - fraier !

Totusi , baietii astia sant atrasi de obicei de masina + fetita tunata, aur gros,...nu'sce au vazut in scartzurile noastre de au contaminat si zona asta !

Pentru viitor trebuie dezvoltata mai mult latura anti cocalar din sistemul de vot ! ;)
farmfly
 
Mesaje: 14
Membru din: 20 Mar 2010, 01:43

Re: Sistemul de votare !!!

Mesajde bicut » 29 Apr 2010, 23:35

In fiecare an au existat controverse legate de sistemul de votare a fost contestat de cineva si nici unul dintre ele nu a fost perfect ,nu din punct de vedere tehnic ci pentru ca suntem in Romania si romanul a gasit intotdeauna o portita .
Celor care au teminat listele de mess si au inceput sa se jeleasca si sa aiba suspiciuni ca ar fi furati le propun din postura de lider de moment al clasamentului la sectiunea impusa urmatoarele :
1.Sunteti de acord sa ca actualul clasament sa dispara si sa fiti jurizati doar de organizatori si de sponsori fara a mai comenta in vreun fel decizia lor si sa va multumiti cu locul acordat indiferent care ar fi acela?
2.Daca nu sunteti de acord cu prima propunere ,sunteti de acord ca actualul clasament sa dispara si sa fiti jurizati de 5-6 oameni cu staif alesi dupa rhc care au demonstrat de-a lungul anilor ca nu isi vand onoarea pentru a sustine pe cineva chiar si prieten daca respectivul nu merita ex: DAN MITEA,RED SKY, CALIN, FLORIN100%,OLD CROW ETC si sa ma scuze cei multi altii pe care nu i-am enumerat si sa va multumiti cu locul acordat indiferent care ar fi acesta?
Daca sunteti de acord majoritatea facem cerere la organizator si vedem ce zice.
Daca este cineva care crede ca locul pe care ma aflu in prezent nu este meritat si este furaciune sa spuna cu voce tare sa argumenteze si ma retrag din concurs in 2 secunde ca sa arat ca sunt BAIAT nu FETITA , cati dintre voi au curajul sa faca asta? si nu stau pentru premii ci pentru multumirea mea personala ca am realizat ceva inedit ,ca sa stiti asa va spun ca tot premiul de anul trecut a fost facut cadou colegilor modelisti eu am oprit decat diploma.
@yr zbg Ca sa fii dovada de onestitate si impartialitate ar trebui sa -ti schimbi statusul de la mess care este un indemn clar de sustinere colegului tau de zbor ALIN COSTACHE aka SILVERCREST ,apoi sa il intrebi pe el de ce in prima zi de votare pe la ora 16 toti concurentii aveau 5 note de unu si el avea 5 note de 10 ori crezi ca noi astia restu' nu am vazut ce a facut din cauza ca avem orbul gainilor ,eu zic asa ca sa citez un clasic inca in viata : Ce ne-ai dorit tu noua ti se poate intimpla oricui!!!
@ KORNI vad ca tot te socotesti ce premiu sa iei si nu prea iese nimic , incearca mai intai sa daruiesti ceva frumos , original , spectaculos si iti garantez ca nimeni nu iti va putea fura locul la podium < nimic personal ,doar o remarca!>

Le multumesc tuturor celor care m-au votat indiferent de nota!
Bafta tuturor! eu unul am plecat la RR!
bicut
 
Mesaje: 4
Membru din: 20 Mar 2010, 01:46

Re: Sistemul de votare !!!

Mesajde korni » 30 Apr 2010, 10:15

@bicut,

Cred ca ai inteles gresit, eu nu m-am inscris pentru premiul x sau Y si nici nu m-am socotit ce premiu sa iau, pentru ca chiar nu conteaza asta pentru mine, dar am dorit sa aduc in atentia tuturor ca, cel putin la nivel de teorie, toti cei care am zburat modelele vor intra in posesia unui premiu (repet - la nivel teoretic) si ca acele zeci de note de 1 nu isi au rostul.


Toate cele bune,
...Important este sa... ZBURAM !...
korni
 
Mesaje: 4
Membru din: 20 Mar 2010, 01:45
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Sistemul de votare !!!

Mesajde YR-ZBG » 04 Mai 2010, 21:49

Salutare tuturor.
Din pacate pentru mine, abia azi vad ce s-a mai scris aici, si tot azi vad si PM-ul primit de la matbogdan. Imi pare rau ca nu am vazut asta inainte de discutia cu ei de la RR.
Consider ca am ramas dator cu cateva explicatii, pentru ca nu vreau sa se creada ceea ce se insinueaza.
Ma adresez direct lui Bicut si lui matbogdan cu care am vorbit la RR.
O sa incerc sa ating toate aspectele pe care le-ati enumerat, chiar daca nu in aceiasi ordine.

-Status meu de mes a fost: "votati silvercrest nota 10". Este un indemn clar la sustinerea colegului (asa cum spune bicut), dar nu si la notarea cu 1 a celorlalti. DAR am pus acest status la mess dupa ce cu o zi inainte Alin a fost sunat de Melsoft si acuzat de furt, dupa care in urmatoarele 3 ore Alin a primit 13 note de 1 fara ca alt concurent sa primeasca vreo nota. In final s-a vazut ca Alin a avut cele mai multe votari si cele mai multe note de 1, dovada clara ca "teoretic" au fost persoane care au intrat doar sa voteze cu 1 pentru el si atat. (nu vreau sa insinuez ca acele note au fost adaugate...dar recunosc ca mi-a trecut prin cap si treaba asta)
-cat despre onestitatea pe care ceri sa mi-o dovedesc si despre ceea ce iti doresc eu tie iti spun doar atat: roaga-l pe amicul matbogdan sa iti spuna ce nota ti-am acordat eu. Iti spun eu: Bicut 10. Sper ca matbogdan sa poata confirma acest lucru. Nu stiu daca dupa IP (pt ca din cate stiu am IP dinamic) dar daca e cazu sunt gata sa generez iar codul unic de pe calculator ca sa ma poata identifica.


Recunosc ca dupa faza cu telefonul in care Alin a fost acuzat ca da note de 1 si apoi in 3 ore a primit notele de 1 am vrut sa ii cer eu explicatii lui melsoft, dar am considerat ca nu e bine sa ma bag, pt. ca practic nu e treaba mea.

Mai fac urmatoarele comentarii :
Personal ma consider "curat" (si vorbesc strict in numele meu)... dar oricum faptele sunt trecute si chiar nu ma mai conteaza ce a fost, iar important ar fi sa nu apara dusmanie.
Dupa parerea mea la impusa locul 1 il merita nicolas sau bicut. Imi plac ambele, dar daca ar fi sa aleg intre ele as alege IAR-ul , pt ca imi plac "machetele". La freestyle, locul 1 ar fi fost zlinul 50 sau Bleriotul (tot dupa gusturile mele).
Consider ca au fost si 2 greseli organizatorice:
- daca korni a fost mutat la impusa pt. cele 3 baghete de pin (decizie corecta) consider ca si acrobatul termic trebuia sa ajunga tot acolo, avand partea din fata complet facuta din placaj acoperit cu depron + rama la suprafetele portante facute din baghete. E adevarat ca totate acestea au avut rol de rigidizare, dar si la frestyle se folosesc "alte materiale" tot pe motive de rezistenta. La impusa ar trebui sa fie "exclusiv depron" cu cateva mici exceptii. Motiv pentru care desi interesant ca realizare am notat acest proiect cu 1, considerand ca nu trebuie sa fie acolo unde e. (chiar e buna ideea cu justificarea notelor)
- modificarea din mers a datei de finalizare a votarii. (decizie foarte inteleapta, dar contrara cu regulamentul initial)

Bafta!

ps.
1.Bicut, sper ca acum te-am lamurit si ca acest mic "clinci public" sa fie inceputul unei prietenii. Repet, in acest post am vorbit strict doar in numele meu.
2. felicitari organizatorilor pentru ca au reusit sa duca la bun sfarsit si aceasta editie, multumiri sponsorilor.
3. personal singurul lucru care mi-a placut "la premii" au fost cupele, care din pacate au lipsit anul trecut. (cunosc motivele...asta e). Motiv pentru care la anu vreau sa particip, cu conditia ca daca obtin vreun premiu sa primesc retroactiv si cupa din 2009 :D
YR-ZBG
 
Mesaje: 10
Membru din: 16 Apr 2010, 15:43

Re: Sistemul de votare !!!

Mesajde matbogdan » 04 Mai 2010, 23:25

...ce a fost a fost. Un lucru este cert: desi unele posturi erau acuzatoare/acide se pare ca modelistul din noi a iesit invingator pentru ca la Rapa Rosie cand ne-am intalnit, s-au legat prietenii sau cel putin am putut sa ne privim in ochi si sa avem o discutie decenta.

Ce pot eu sa fac , cu acordul organizatorului, este ca la editiile vitoare sistemul de votare sa fie muuuuuuult mai transparent si mai bine pus la punct:
* toti votantii or sa fie alesi din membrii comunitatii deproniada (care au ceva de spus in materie de aeromodelism)
* o sa propun lui melsoft ca toti cei care o sa aiba drept de vot, sa isi declare nume/prenume real si localitatea care vor fi publice , iar numarul de telefon va fi privat, vizibil doar pentru organizator.
* toti votantii o sa fie obligati sa dea la toti concurentii o nota cu justificare, iar nota va fi afisata impreuna cu justificarea de rigoare.

Daca cele de mai sus o sa fie indeplinite, practic o sa avem un juriu format din aeromodelisti/persoane reale si nu din liste de messenger, iar astfel sistemul de votare o sa fie mult mai corect fata de concurenti.


Va invit sa vizionati si festivitatea de premiere:
http://www.vimeo.com/11460860
matbogdan
 
Mesaje: 17
Membru din: 19 Mar 2010, 02:03

Anterior

Înapoi la Votare Sectiunea Impusa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Sunteti destepti, tineri si frumosi. Evoluati continuu!
cron